Головна Архієрей Служіння Пасха Христова в Луцьку
Новини Волинської єпархії
Пасха Христова в Луцьку Друк e-mail
Архієрей
Неділя, 05 травня 2013
DSC_0283
П'ятого травня, у День Світлого Христового Воскресіння – Пасхи, пасхальну Утреню та Літургію у Свято-Покровському кафедральному храмі очолив митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, йому співслужили клірики храму.
Опівночі Богослужіння розпочалось із традиційного хресного ходу зі співом стихири «Воскресеніє Твоє Христе Спасе», після чого радісним співом тропаря «Христос Воскресе із мертвих, смертію смерть поправ, і сущим во гробєх живот даровав» розпочалалась пасхальна Утреня.
Цього року, як це вже стало традицією для Волинської єпархії в пасхальну ніч до Свято-Покровського кафедрального храму прибув Благодатний Вогонь зі Святого граду Єрусалиму. Цього року сходження Благодатного вогню в Храмі Гробу Господнього відбулось о 14-й годині у Велику Суботу, після чого Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви Блаженінший Патріарх Феофіл ІІІ роздав його вірним. 
Разом з паломниками у храмі перебувала делегація Української Православної Церкви на чолі з керуючим справами УПЦ митрополитом Бориспільським Антонієм, яка, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, доставила Благодатний вогонь в Україну. 
Із благословення Блаженнішого митрополита Володимира Благодатний Вогонь прибув і на Волинь. Клірик Свято-Покровського кафедрального храму протоієрей Олександр Федчук очолив поїздку у Київ, звідки він привіз святиню до Луцька.
Біля Свято-Покровського кафедрального храму митрополит Ніфонт запалив від Благодатного вогню свічі, якими благословив віруючих, а згодом від них були запалені усі світильники храму та свічки і лампадки, які тримали вірні.
Під час Літургії, після прочитання Євангелія, яке було прочитане церковнослов’янською, українською, російською та німецькою мовами, з архіпастирським словом до присутніх звернувся митрополит Волинський і Луцький Ніфонт. «Ми щойно з вами чули, що Закон був даний через Мойсея, а Благодать та Істина – через Іісуса Христа. Закон не спасав людину, лише зобов’язував. І лише Христос, проливши Свою Кров на Хресті, дав нам спасіння, приніс Благодать. Але спасаються лише ті, хто цього бажає», - зауважив архієрей.
Він також наголосив, що в нашому житті Господь дає усі можливості людині для спасіння безсмертної душі: «і ось ці святині, які до нас на Волинь прибувають: і Благодатний Вогонь, і чудотворні ікони і мощі є проявами цієї Божої любові до нас. Все Господь дає – тільки спасайтесь», - підкреслив владика.
Участь у пасхальному богослужінні взяв і Луцький міський голова Микола Романюк. «Дорогий владико, дорогі лучани. Я щиро вітаю вас із цим світлим святом і бажаю вам щастя, добробуту і здоров’я. А вам, владико, хочу подякувати ще раз за ваше служіння, за вашу благодійну діяльність, особливо за допомогу дітям-сиротам», - сказав Микола Романюк. «І ми вам дякуємо, за те, що ви до нас завітали, і за те, що ви в нас такий мудрий градоправитель», - відповів, в свою чергу митрополит Ніфонт.
Згодом,  голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук також зачитав Пасхальне послання Предстоятеля УПЦ митрополита Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира.
Після Літургії відбулось традиційне освячення пасхальних страв, які за усталеним в нашому народі благочестивим звичаєм, до храму принесли вірні.

ФОТОЛІТОПИС

 
Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У випадку використання текстiв, що розміщені на сайті, в друкованих та електронних ЗМI посилання сайт на Волинської єпархії Української Православної Церкви обов`язкове. При використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на http://www.orthodox.lutsk.ua
З благословення Високопреосвященнішого Ніфонта,
митрополита Луцького і Волинського.
Головний редактор – особистий секретар керуючого Волинською єпархією протоієрей Валентин Марчук
Відповідальний редактор – помічник голови Інформаційно-просвітницького відділу диякон Тарас Футрук
Технічна підтримка - Лащук Ярослав
META - украинская поисковая система Украинский портАл Каталог Волинських веб ресурсів